23:50 – Doga

Odkaz: www.dogamusic.cz, www.facebook.com/dogaofficial

Kapela vznikla na podzim roku 1988. Po svém vzniku koncertovala hlavně ve svém regionu a později vyjela na koncerty do Rakouska, Německa a Polska. V roce 1991 se nám podařilo dostat na kompilaci Czech Rock Block, kterou vydával Petr Janda. Zároveň jsme natočili i klip k písni „SVATÁ INKVIZICE“, který se objevil ve zmiňovaném pořadu. Samozřejmě ani nám se nevyhnuly personální změny, aby jsme se v roce 1992 rozešli se zpěvákem a za mikrofon se definitivně postavil IZZI.

Prvním větším úspěchem bylo vítězství v soutěži „ZLATÝ AMBROŽ“ 1992 ( cenu nám předával sám Mistr K. Gott ). Po tomto vítězství jsme dostali nabídku na natočení debutového alba, které vyšlo u firmy Marco Music Box na jaře 1993 pod názvem „DOGA“. K této desce jsme natočili 3 videoklipy a to k písním „NEJSI NEVINNÁ“, „MEJDAN“ a „CHCI TĚ MÍT“. Po té jsme se začali soustředit hlavně na koncertování a snažili se kapelu dostat do širšího povědomí lidí. V roce 1994 se nám bohužel opět nevyhnuly personální změny a kapelu opustil kytarista Petr Nastulczyk. Jeho místo dočasně zaujal Jirka Tomíček. Ten s kapelou koncertoval přibližně rok, aby ho pak v roce 1995 nahradil LUMOS.
V témže roce nás oslovilo hudební nakladatelství Petra Jandy BEST I.A., aby jsme u nich vydali další album. To jsme natočili ve studiu PROPAST a vyšlo v roce 1996 pod názvem „NO A CO!?“. Od této desky s námi začal textově spolupracovat J. Nohavica, ke kterému se postupně přidali P. Šiška, A. Brichta a Lou Fanánek Hagen. Klipy jsme natočili k písním „BLBÁ LÁSKA“ a „ŽIVÍ MRTVÍ“ a opět jsme se vrhli na koncertování po celé republice.

Někdy v roce 1998 jsme začali připravovat materiál na další album a tak jsme hledali vhodného vydavatele. Po několika jednáních jsme nakonec podepsali smlouvu s firmou Popron Music. Nahrávalo se v Ostravě ve studiu CITRON a během natáčení jsme si odskočili do sportovní haly ve Vítkovicích, kde jsme vystoupili jako předskokani na společném koncertě se skupinami URIAH HEEP a SLADE. Deska vyšla v roce 1999 pod názvem „JÁ SE NA TO“ a k ní jsme natočili klip „220 DO LEVÉ CHLOPNĚ“, ve kterém si zahrála D. Gottová.

Na jaře 2007 jsme se začali připravovat na první,očekávané, vlastní turné pod názvem „Love Vole Tour 2007“. Po úspěšném absolvování turné a letních festivalů se kapela pomalu začala připravovat na oslavy 20- ti let existence. V rámci oslav jsme vymysleli akci STOP HOLENÍ, ve které jsme se spolu s našima fanouškama celkem půl roku neholili a protestovali tak proti metrosexuálům a všemu podobnému. K dvacátému výročí jsme vydali naše první 2CD pod názvem „FUCKT BEST OFF“. Na ní se kromě 24 starých písní objevily i dvě úplné nové „Cannibal“ a „Geny“, ke které se natočil i klip a ten byl vyvrcholením celé akce Stop holení. O zvuk nových písniček se tentokrát postaral Georgie Erič a na produkci se spolu s ním podíleli Izzi a Mrňus. Desku jsme vydali pod vlastním nakladatelstvím Doga Music. Režisérem klipu byl Marek Dobeš (CHOKING HAZARD ). Dále nám k výročí vyšla i knížka „20 let Dogové závislosti“. Autorem knihy je hudební redaktor Jaroslav Špulák a spolu s deskou vyšly v červnu 2008.
V létě téhož roku jsme se konečně taky zúčastnili asi u nás největšího rockového festivalu „MASTERS OF ROCK“ ve Vizovicích, kde jsme sklidili pro nás velký úspěch. Stejného úspěchu se nám podařilo dosáhnout taky na festivalech Benátská noc na Malé Skále a na Noci plné hvězd v Třinci.
V prosinci jsme vyjeli na unplugged turné s názvem „Unplugged XX Tour 2008“, které zavítalo do 8 měst po celé republice a mělo by porběhnout stejně i v roce 2009.

V březnu 2009 jsme se zavřeli do studia Propast Petra Jandy a natočili už sedmou řadovou desku. V současné době probíhají poslední úpravy ve studiu a promo k desce, která by měla vyjít koncem dubna.